Kdo si může požádat o refinancování půjčky?

V čem je unikátní a oblíbené refinancování půjčky? Přece v tom, že nám pomůže zvýhodnit naše stávající úvěry. Podívejme se na to, kdo si může o danou možnost v současné době požádat.

Začneme samozřejmě tím, že by to měla být taková osoba, která není spokojena se svým úvěrovým produktem. Může se jednat o člověka, který má účelovou nebo neúčelovou půjčku, která má vysoký úrok. To je ideální klient, jelikož právě u něho mohou jít úspory třeba i do výše několika desítek tisíc korun. A to je rozhodně dobrá zpráva pro každého, kdo má prioritní zájem ušetřit, ale i pro toho, kdo má zájem třeba i o snížení měsíčních splátek.

U refinancování půjčky není často nutné dokládat různé informace

Také platí, že jednou z hlavních a u některých poskytovatelů jediných podmínek je plnoletost. Dále už nemusí být klient nijak ověřován. Dané refinancování půjčky tak lze snadno provést třeba i bez toho, aby byl ověřován příjem, nebo aby bylo nahlíženo do registrů. Je to dáno tím, že daný člověk už onu konkrétní půjčku získal a tak se předpokládá, že vše potřebné bylo ověřeno při jeho žádosti. Zda je dostatečně bonitní a zda nemá problémy se splácením lze následně vyčíst ze smlouvy a z dokladů o tom, jak a zda vůbec splácí. Požádat si tedy teoreticky může i osoba, která oficiální příjem nemá.

Jak je to u refinancování hypotéky?

I zde jsou podmínky velmi benevolentní, jelikož se taktéž předpokládá, že byla daná osoba ověřena. Jediné, co je potřeba zde, je nutnost mít nemovitost. A to jak koupenou, tak třeba rekonstruovanou, nebo aktuálně stavěnou. Právě ta je při refinancování hypotéky nutná k tomu, aby se s ní dále ručilo a aby byla použita jako možná náhrada v případě nesplácení. I zde tedy platí, že se vše dá vyřídit bez dokládání příjmů, nebo bez nahlížení do registrů. Platit to může nejenom u nebankovních společností, které nám umožní refinancovat, ale tato cesta je dnes oblíbená i u některých bank. Především potom u těch menších.