Co je refinancování

Již jste o refinancování půjčky nebo refinancování hypotéky slyšeli, ale nevíte, o co se jedná? Podívejme se společně na několik hlavních specifik toho, v čem je zajímavé, výhodné a proč je dobrou cestou ho využít.

Co konkrétně je refinancování?

Jedná se doslova o možnost převedení vaší půjčky k jinému poskytovateli. To je realizováno kompletním zaplacením pohledávky u původního poskytovatele půjčky a vytvořením pohledávky nové. Tento převod, tedy refinancování je realizováno zcela bez vašeho přičinění, jelikož jak o proplacení, tak o vyřízení všech formalit a nezbytné administrativy se samozřejmě dokážeme postarat právě my sami.

Jaké výhody přinese refinancování úvěru?

O co konkrétně se jedná, již víte. Podívejte se také na výhody, jaké refinancování úvěru může přinést. V první řadě je to jeho celkové zvýhodnění. V souvislosti s ním vám dokážeme snížit úrokovou sazbu, díky čemuž se výrazně sníží také celkově splatná částka. Dokážeme ale snížit i výši splátky. Nejenom díky tomu, že umíme snížit celkovou výši úvěru, ale že vám dokážeme v případě potřeby připravit i zcela nový splátkový kalendář.

Provést lze nejenom refinancování hypotéky

Nejčastěji se v souvislosti s refinancováním mluví o hypotékách. To je sice nejběžnější, ale ne jediná možnost. Refinancovat lze totiž i jakýkoliv jiný úvěr. Kromě refinancování hypotéky to může být také refinancování půjčky spotřebitelské i neúčelové. Jednat se může i o úvěr bankovní i nebankovní. V souvislosti s hypotékou se může jednat jak o tu klasickou, tak i americkou.

Proč refinancovat?

Jelikož díky této možnosti si stávající úvěr, stejně jako i několik jednotlivých úvěrů můžete snadno převést jinam. Můžete tak celkově ušetřit i desítky tisíc, stejně jako nemusíte nijak výrazně zatěžovat váš rodinný rozpočet, díky snížení splátky. U mnohých produktů je možné provést refinancování i opakovaně, což vede k opakovaným úsporám. A jak na ně? Stačí první krok – požádat si právě u naší společnosti.