Refinancujete? Kalkulačka čisté mzdy vám poradí, jak si novou půjčku nastavit

Mít v dnešní době půjčku, to není zase až tak nic neobvyklého. Co by mělo být cílem každého člověka? Mít výhodnou půjčku. Pokud ta vaše stávající dané požadavky nesplňuje, nemusíte zoufat. Existuje možnost refinancování půjčky. Nejedná se o nic jiného, než o převod vašeho stávajícího úvěru k jiné bance nebo jiné nebankovní společnosti. A to za účelem celkového zvýhodnění. Pokud jste se rozhodli pro refinancování, poradíme vám, jak mít novou půjčku co nejvýhodnější.

Kalkulačka čisté mzdy vám pomůže s vhodným nastavením splátek u refinancování

Převod půjčky, tedy refinancování se dnes nerealizuje jenom proto, že je možné snížit úrokovou sazbu a půjčku zvýhodnit. Je třeba říci, že mohou být nastaveny i zcela jiné splátky. A to buď vyšší, nebo naopak vyšší. Jak zvolit tu optimální? Pomůže vám kalkulačka čisté mzdy. Díky ní zjistíte, kolik vyděláváte a kolik peněz můžete měsíčně bance nebo nebankovní společnosti posílat. Pamatujte, že výše splátky by neměla nikdy přesahovat vaše možnosti a zároveň je dobré myslet na určitou rezervu. Neměla by být rovna tomu, kolik vám z výplaty zbude.

Vaše čistá mzda může ovlivnit i další parametry půjčky při refinancování

Není to jenom výše splátky. Dnes je možné nastavit si refinancování přesně podle potřeb každého žadatele. Opět pamatujte na to, že zde má velkou roli vaše čistá mzda. Pokud vyděláváte dostatek peněz, je celkem zbytečné splácet půjčku dlouhou dobu. Je možné zkrátit dobu splácení a tak být brzy bez závazku, kterým půjčka bezesporu je. Výše vašeho příjmu však může ovlivnit i to, kolik peněz budete splácet. Při refinancování je možné nejenom klasické převedení, ale i navýšení. Pokud je vaše mzda dostatečná, není problém získat i nějaké peníze navíc. Není nutné brát si nový úvěr, jelikož snadno zvýšíte ten stávající. O kolik? To se odvíjí od vašich potřeb a vaší bonity.